Izaicinājumi un ieguvumi cigunojot
Pirmkārt, apsverot iespēju piedalīties ciguna nodarbībā, būtu lieliski pirms tam uzzināt par to, kas ir ciguns. Pretējā gadījumā, ieradies uz nodarbību būsi pārsteigts, iespējams, pat samulsis, jo tas, ko pieredzēsi, noteikti nelīdzinās nekam līdz šim pieredzētajam – nedz fitnesā, nedz jogā vai kādos citos grupu treniņos. Tev ir jābūt gatavam pieredzēt, gatavam ļauties, atbrīvoties, arī stāvēt un klusēt. Ja tavs prāts nodarbības laikā sāk uzbāzīgi ar tevi sarunāties, sacīdams, ka tās ir muļķības, ko dari, būtu labāk, ja tu būtu gatavs tādampagriezienam un spētu pierunāt prātu pieklust un pieņemt, ka pilnīgi viss uz šīs pasaules, iespējams, ir citādāk nekā esam mēs – cilvēki to iedomājušies. Cigunā ļaujamies domas, kustības un elpas sinhronitātei. Ciguna nodarbības ir lēnas un plūstošas. Ja esi pieradis pie strauja dzīves tempa, sākumā var šķist izaicinoši nodarbību izbaudīt. Taču, domāju, ka tava apzināšanās, ka tieši tavs ātrais prāts, traucoties uz priekšu kā mustangs, ir vainīgs pie tavas trauksmes, izdegšanas vai depresijas, tev palīdzēs ļauties lēnajai plūsmai, kas brīnumainā kārtā aizvedīs tevi pie rāmuma. Šis rāmums nebūt nav sastingums, bet drīzāk kā uzvara, kuras augļus baudīsi pēc regulāras nodošanās ciguna lēnajai un apzinātajai plūsmai. Pateicoties tai, spēsi dienā ieiet mierīgs un uzpildījies ar enerģiju, spēsi būt savā kodolā un veselumā pat dzīves izaicinošākajos pagriezienos.
Svarīgs ciguna prakses uzsākšanas priekšnosacījums ir apzināties, kas neapmierina šā brīža pašsajūtā, finanšu stāvoklī, vai attiecībās. Ir vajadzīga drosme un uzdrīkstēšanās spert soli pretim izmaiņām dzīvē. Taču labā ziņa ir tā, ka pārmaiņām nav vecuma ierobežojumu, rases, dzimuma vai valodas barjerasm tieši tā pat kā Ciguna praktizēšanai. Tas piemērots ikvienam, to praktizē jauns un vecs, garš un īss, blonds vai melnmatis.
Ciguna enerģijas plūsma ir maiga, plūstoša un saudzējoša, tā raksturojama vairāk kā Iņ (sievišķās enerģijas) prakse, ar uzmanības vēršanu uz iekšpusi. Tā ir par iedziļināšanos, par vērošanu, intuīcijas attīstīšanu, mieru un klusēšanu. Turpretim tādi sporta veidi kā, piemēram, skriešana, teniss vai basketbols ir Jan ( vīrišķās) enerģijas ģenerētāji, kas liek cilvēkam uzmanību koncentrēt uz ārpusi, uz grozu vai uz bumbu. Pat vienkārši pastaigājoties un klausoties mūziku, mūsu uzmanība ir pievērsta mūzikai, nevis sev pašiem.